> > >
Menu

Tayson

Tayson ma około 6 lat (ur. 2011r.). Trafił do gminnej przechowalni, niestety właściciel się nie znalazł. Psiakiem zaopiekowała się nasza Fundacja, dzięki temu nie będzie musiał trafić do schroniska. Jest wyjątkowym psem w typie labradora. Kocha wszystkich ludzi i wszystkie psy - zawsze pozytywnie nastawiony. Jest dorosły, a zachowuje się jak szczeniak - niezwykle radosny, energiczny i przyjacielski z niego psiak. Szuka odpowiedzialnych właścicieli.

Przytulisko Znajdki k/Radzymina tel. 664 821 160

_____________

***Aktualizacja 23.03.2017r. 

Tayson trafił do domu tymczasowego, niestety okazało się, że cierpi na dysplazję stawów łokciowych. Poruszanie sprawia mu ogromy trud, wejście po schodach jest dla niego nie lada wyzwaniem :( Schorzenie jest nieoperacyjne... Jednak dla Tysona szansą na wyzdrowienie jest kwas hialuronowy, podawany bezpośrednio do stawów.

Co dwa tygodnie kwas hialuronowy będzie wstrzykiwany przez chirurga - zabieg odbywa się pod narkozą i musi zostać powtórzony 5 razy. Koszt jednej dawki to 208zł + koszt narkozy. Do tego dochodzą koszta zwiazane z przeprowadzonymi badaniami oraz prześwietleniami stawów.
Całkowity koszt leczenia Tysona to ok 2500 zł :(

Jesteśmy pełni nadziei, ze zastosowane leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty. Pomóżcie nam ratować Tysona, dzięki wam może mieć szansę na normalne życie i powrót do sprawności. Pomimo choroby jest bardzo radosnym psiakiem, który chciałby mieć kiedyś prawdziwy dom..

Psiak szuka domu z ogrodem, ponieważ schody i długie spacery będą dla niego zbyt obciążające :(

Prosimy o wspracie dla Taysona : pomagam.pl/l7hn6upk

FUNDACJA ZNAJDKI
Krusze 132
05-240 Tłuszcz
Bank PEKAO S.A. konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
albo PAYPAL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z dopiskiem: Tayson

***Aktualizacja 14.05.2017r. 

Tayson wciąż walczy, jednak jego walka jest dla nas bardzo kosztowna :( Wciąż jest leczony, przechodzi kolejne badania. Na dniach musimy wykonać tomografię stawów łokciowych oraz kolanowych Taysona, której minimalny koszt to 1200 zł... :( Prosimy o wsparcie i dziękujemy za każdą okazaną pomoc, choćby tą najmniejszą. Wyniki badań mazi stawowej Taysona nie wyglądają dobrze :( W wymazie widoczne są liczne mikrofilarie - jak już wspominaliśmy wcześniej, została u niego rozpoznana Dirofilaria - choroba, przenoszona przez komary. Pozostawiają one na ciele ofiary nicienie, które przez skórę dostają się do organizmu. Mikroskopijnej wielkości postaci larwalne pasożyta przenoszone są przez komary na skórę, z której powoli wnikają do wnętrza organizmu.
Tayson musi mieć pilnie wykonaną tomografie, kolejnym krokiem będzie prawdopodobnie wykonanie kosztownej operacji... Prosimy o pomoc w ratowaniu tego psiaka :(

Poniżej film z Taysonem, gdzie możecie zobaczyć jak porusza się z chorymi stawami :(

__________________

***Aktualizacja 22.05.2017r. 

 Tayson miał wykonaną tomografię łokci - udało nam się wyprosić u dr Olkowskiego, aby wykonał badanie na kredyt :( Dzięki jego uprzejmości, mieliśmy możliwość wykonania tego badania taniej - mamy zapłacić 1000zł za tomografię oraz ponowną cytologię mazi stawowej. W stawach psiaka stale zbiera się płyn. Tayson będzie szykowany do operacji, która będzie polegała na "wypłukaniu" łokci. Tomografia komputerowa wykazała, że pomiędzy kością łokciową a promieniową, znajduje się odłamek kości który powoduje stany zapalne oraz dyskomfort w trakcie poruszania się. Odłamek także zostanie usunięty w trakcie operacji, której szacowany koszt to ok 1500 zł, zostanie także podany do stawów lek Noltrex z jonami srebra który kosztuje 1000zł. Cena ratowania życia Taysona rośnie z dnia na dzień - pomóżcie nam w przywróceniu sprawności temu dzielnemu psiakowi :( Poniżej film na którym możecie zobaczyć jak porusza się Tayson, oraz w komentarzu zdjęcia z tomografii i wynik cytologi. Wciąż czekamy na wynik posiewu.

Będziemy wdzięczni za każde, choćby najmniejsze wsparcie w leczeniu naszego labka :(

Zbiórka Taysona: pomagam.pl/l7hn6upk 

FUNDACJA ZNAJDKI
Krusze 132
05-240 Tłuszcz
Bank PEKAO S.A. konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
albo PAYPAL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z dopiskiem: TAYSON

 

***Aktualizacja 05.07.2017r. 

Tayson już po operacji, jak widzicie chodzenie sprawia mu coraz mniej bólu :) Wcześniej nie był w stanie normalnie iść i każdy krok wiązał się z ogromnym cierpieniem. Jak widzicie Tayson jeszcze trochę kuleje, jednak w porównaniu do tego co było jest ogromna różnica. W najbliższy czwartek psiak pojedzie na kontrolę do dr Olkowskiego.
Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wsparli Taysona w powrocie do zdrowia, prosimy także o pomoc w spłacie reszty długu za jego leczenie, które było bardzo kosztowne. Jednak patrząc na to, że z każdym dniem czuje się coraz lepiej, wiemy że było warto :)
Zbiórka Taysona: pomagam.pl/l7hn6upk 

***Aktualizacja 23.01.2018r. 

Tayson mieszka w domu tymczasowym, na razie nie może zostać adoptowany, ponieważ ciągle jest leczony :( Szukamy mu opiekuna wirtualnego :) Gdyby ktoś chciał co miesiąc zrobić przelew dla psiaka będziemy bardzo wdzięczni :). 

***Aktualizacja 05.06.2018r. 

Starość psa to trudny czas dla opiekunów, ale nic nie usprawiedliwia porzucenia swojego przyjaciela :( 

Wiemy dlaczego został wyrzucony- chory pies może nikogo nie poruszy jego los i odejdzie gdzieś samotnie , a może wpadnie pod samochód, bo przecież nie ucieknie- ledwo chodzi !
Takiego psa przejęliśmy przeszło rok temu. Dostał rok szczęścia w domu tymczasowym. Został zoperowany, zaleczony. Zaczął chodzić.

Cieszyliśmy się, że wraca do zdrowia. Minął rok stary Tayson zaczął tracić siły, gorzej chodzić. Tayson obecnie przebywa w domu tymczasowym, że względu na jego pogarszajacy się stan zdrowia jest psem nieadopcyjnym. Cierpi na dysplazje stawów lokciowych co pół roku ma podawany lek Noltrex którego koszt to 1000 zł. Ale to nie wszystko....


Tasik przez ostatni czas zaczął mieć bardzo duże problemy z układem trawiennym. Ma silne bóle brzucha i wzdęcia, dokuczaja mu silne biegunki. Morfologia fatalna bardzo mało krwinek czerwonych i niewchalanianie wit. B 12. W obecnej chwili przyjmuje raz w tyg zastrzyk z wit. B 12 ale z kiepskim rezultatem wogole jej nie wchłania. Przez jej brak pogorszył mu się wzrok i cały czas jest zmęczony- z radosnego psa jest jeden kłębek bólu.


Przed nami seria badań aby to zdiagnozować i mu pomóc . Pierwsze w kolejności USG, zrobienie testów alergicznych i zmiana karmy na weterynaryjna. Co dalej nie wiemy... Wiemy tylko jedno że brakuje nam środków finansowych i prosimy o wsparcie.
Może ktoś zechciałby adoptować Taysa wirtualnie i wpłacać co miesiąc na jego konto jakiś grosz? Może ktoś chciałby raz w miesiącu kupić mu karmę? Przyjmiemy każda pomoc aby pomóc Taysonowi w jego cierpieniu.
Stary Labrador Tayson -błaga o pomoc!
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/tayson

Przytulisko Znajdki k.Radzymina tel. 664 821 160

***AKTUALIZACJA 05.06.2019r. 

Pomoc dla Taysona!
Dwa lata temu trafił do nas uratowany od wywiezienia do schroniska Tayson zwany Taśkiem. Miał tak wiele schorzeń,że świadomość jego losu kazał nam go ratować chociaż to starszy psiak. Tasiek trafił do domu tymczasowego u Magdy, gdzie ma najlepszą pod słońcem opiekę.
Niestety ciągle jakieś choroby go dręczą!!!
Teraz Tasio przeszedł kolejną operację :(
Miał guza na klatce piersiowej. W ostatnim czasie dość szybko zaczął rosnąć. Po wykonaniu badania usg stwierdzono tluszczaka z możliwością nowotworu. Decyzja podjęta, aby usunąć.
Całe szczęście po usunięciu okazało się że zmiana nie jest złośliwa ale operacja była ciężka gdyż zajmował bardzo dużo miejsca zwłaszcza na mięśniach. Tasio teraz dochodzi do siebie.Przyjmuje antybiotyk oraz leki na krwiaki gdyż niestety pod szwami zrobił się gigantyczny krwiak.
Wielbiciele starszych labków i ogólnie psów w potrzebie prosimy o pomoc w opłaceniu jego leczenia.
FUNDACJA ZNAJDKI
Krusze 132
05-240 Tłuszcz
Bank PEKAO S.A. konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
albo PAYPAL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z dopiskiem: Tayson

Przytulisko Znajdki k.Radzymina tel. 664 821 160

_______________________________________________

***Aktualizacja 09.10.2019r. 

Mamy dramatyczne wiadomości o stanie Taysona - starszego labradora uratowanego przed wywozem do złego schroniska. Tayson był najprawdopodobniej całe życie w pseudo hodowli. Jest bardzo chorym, wyeksploatowanym psem.  Chore stawy, cały układ trawienny to stałe problemy.
Od kilu dni Tayson zaczął silnie wymiotować do tego doszła wodnista biegunka, nie chciał chodzić, gorączka Nie wiadomo było, co jest przyczyną... miał robiona serię badań: co dzień morfologia, aby monitorować próby wątrobowe, rentgen, aby wykluczyć skręt żołądka, testy na choroby odkleszczowe, usg. Zdiagnozowano ostre zapalenie wątroby i woreczka żółciowego.

Co dzień kroplówki i masa leków w tym przeciwbólowe, bo ból był niesamowity. A do tego Tayson ledwo chodzi. Będzie również musiał mieć specjalistyczną karmę.
Jego stan nagle uległ gwałtownemu pogorszeniu i Tayson trafił do szpitala.
Nie wiem, jak prosić o zrozumienie i pomoc  !
Ratujmy Taysona!!!!

*** Aktualizacja 16.10.2019r.

W klinice na Bemowie Tayson będzie miał operację usunięcia woreczka żółciowego. Od kilku tygodni zmaga się z ogromnym cierpieniem spowodowanym stanem zapalnym. Jęsli połączymy to z bolącymi stawami, to Tayson naprawdę jest dzielnym staruszkiem. Jeśli rozumiecie, że wiąże się to z ogromnymi kosztami - POMÓŻCIE!!!
10,20 zł-to kawa, ciastko... dla naszych psów to pomoc!
FUNDACJA ZNAJDKI
Krusze 132
05-240 Tłuszcz
Bank PEKAO S.A. konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
albo PAYPAL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z dopiskiem: Znajdki


Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina
Krusze 132 05-240 Tłuszcz
PEKAO S.A. konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
lub PAYPAL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dopisek Tayson

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujmy-taysona

Przytulisko Znajdki k.Radzymina tel. 514 485 568

***Aktualizacja 06.11.2019r. 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujmy-taysona
Tayson znowu przeszedł operację. To już druga w ciągu dwóch tygodni.  Jego stan jest bardzo poważny. Po pierwszej operacji usunięcia woreczka puściły szwy wewnetrzne, zrobiły się zrosty i stan zapalny. To co widzicie na zdjęciach to usunięte w sobotę zrosty. Tayson jest cały czas pod opieką, dostaje kroplówki z antybiotykiem. Jego wątroba jest w bardzo złym stanie. Koszt operacji pobytu w szpitalu, kolejnej operacji i leczenia to już przeszło 8 tysięcy.
Wiem, trudno w to uwierzyć.
Nawet nie wiem jak prosić o pomoc. 
Wszyscy zawsze uważają,że trzeba ratować, tylko jak zobaczą koszty, to się dziwią...aż tyle!!!!
FUNDACJA ZNAJDKI
Krusze 132
05-240 Tłuszcz
Bank PEKAO S.A. konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
albo PAYPAL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z dopiskiem: Tayson

Przytulisko Znajdki k.Radzymina tel. 514 485 568

Logo

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.