fbpx
Pobierz program PIT
> > >

Kontrast

Czcionka

+

A

-

Menu

Nasze zasady adopcji ;)

Chcesz adoptować psa lub kota. Oto najważniejsze procedury naszych adopcji:

1. ZADZWOŃ pod podany numer - w zależności czy jest to pies czy kot numery są różne, czasami są podane kontakty np do domu tymczasowego, który najlepiej zna danego zwierzaka ale najczęściej są to nasze numery. Jeśli nie ma kontaktu możesz zadzwonic na nasz ogólny numer Znajdkowy i dopytać 664-821-160.
Nie pisz, zadzwoń - nie zawsze wyłapiemy pytanie w komentarzu i nie zawsze jesteśmy przy komputerze aby od razu odpisać. To bardzo istotne 🙂.
Rozmowa to ważny etap, opowiedz nam jakie warunki chcesz dać, jakiego zwierzaka poszukujesz, może będziemy mogli pomoc, dopasować i doradzić. Pamiętaj, że adopcje traktujemy bardzo poważnie bo ponosimy odpowiedzialność za każde uratowane przez nas zwierzę. Znamy je i chcemy dla niego jak najlepiej. Adoptując kota musisz mieć zabezpieczone okna, balkony (jeśli są)i nie wypuszczać go, psów natomiast nie damy na stróża podwórka czy do kojca. Podstawą w procesie adopcyjnym jest właśnie ta wstępna rozmowa dlatego traktujemy ją bardzo poważnie i Ciebie też o to prosimy. Nie mamy ankiety do wypełnienia.

 2.OSOBISTY PRZYJAZD NA ZAPOZNANIE (zdjecia i opis nie oddają w pełni uroku naszych Znajdek 🙂 - jeśli rozmowa zakończy się pozytywnie zaprosimy Cię do przyjazdu do nas lub do danego domu tymczasowego w umówionym terminie. Osobiste spotkanie z psem lub kotem jest najważniejsze. Jeśli na miejscu wszystko przebiegnie dobrze, będziesz mógł wkrótce adoptować pupila do domu.

 3. PRZED TOBĄ JESZCZE WIZYTA PRZEDADOPCYJNA - poprosimy Cię o przyjęcie wolontariusza na krótką wizytę przedadopcyjną. Wizyty odbywają się w Twoim domu i zawsze prosimy, aby w spotkaniu uczestniczyli wszyscy domownicy. Czemu służy wizyta? Omawiamy szczepienia, żywienie, potrzeby, omawiamy niebezpieczne elementy jak np kable leżące na podłodze ( szczeniaki i kociaki mogą potraktować je jako świetną zabawkę - jednak bardzo niepezpieczną). Dobrze mieć już zabezpieczony balkon jeśli pies jest malutki a szczebelki od balkonu są szeroko rozstawione itp. Taka wizyta to też świetna okazja do odpowiadania na pytania jakie masz jeszcze lub chcesz uzupełnić swoją wiedzę - wolontariusz będzie Ci służył radą.

 4.PODPISANIE UMOWY ADOPCYJNEJ -to ostatni etap aby przyjąć nowego członka rodziny.W umówie mamy zobowiązanie o kastracji lub sterylizacji w odpowiednim wieku, tyczy się to głównie adopcji naszych najmniejszych Znajdeczek czyli kociaków i szczeniaków. Dorosłe zwierzęta wyadoptowywujemy już po tych zabiegach. W umówie jesteś zobowiązany dbać, kochać i opiekować się na dobre i na złe adoptowanym Znajdkiem. Nie możesz także oddać , musisz nas jak najszybciej poinformować w razie ucieczki lub zaginięcia. Pamiętaj adoptując bierzesz na siebie odpowiedzialność na kilkanaście lat i zapraszasz do swojego domu nowego członka rodziny- naszą uratowaną Znajdkę.

Logo

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.