> > >
Menu

Neptun

 ***Aktualizacja 10.08.2020r. 

Neptun starzeje się w Przytulisku :( Przez wiele lat nie nabrał zaufania do obcych ludzi, nie udało mu się też znaleźć kochających opiekunów. Mamy nadzieje, że mimo wszystko zdarzy się jeszcze cud i psiak znajdzie swoich opiekunów. 

Przytulisko Znajdki k.Radzymina tel. 664 821 160

_____________________________________________________________--

W końcu nadszedł ten dzień, kiedy Neptun wyrusza na poszukiwanie nowego domu :) Kiedy Neptun trafił pod opiekę Znajdek wyglądał tragicznie - sama skóra i kości. Bardzo długo trwała walka o jego zdrowie, pomimo opieki weterynaryjnej i dobrej karmy znikał w oczach, a lekarze rozkładali ręce. Neptun powoli przybierał na wadze i efekt końcowy możecie zobaczyć sami :) Dzięki determinacji Pani Joli, Neptun w końcu wygląda dobrze, waga jest stabilna i w końcu się uśmiecha! :) Był bardzo wycofany i lękliwy, nadal z dystansem podchodzi do nowych osób, jednak zrobił ogromny postęp. Jest w stanie podejść do osoby, którą widzi pierwszy raz na oczy i dać się pogłaskać :) Dla wolontariuszy, których zna już dobrze nie ma litości - trzeba go głaskać, tulić i najlepiej karmić smakołykami jednocześnie :D Neptun wciąż jest nieco wycofany, ale zrobił ogromny postęp i dzięki dalszej pracy w końcu uda się wyprowadzić go całkiem na prostą :) Małymi krokami w końcu uda się z nim wyjść coraz dalej na spacer, aż w końcu zapomni czego się bał :)
Neptun potrzebuje spokoju i stabilizacji, idealny byłby dla niego dom z ogródkiem w spokojnej okolicy. Ma ok 5 lat i jeszcze mnóstwo życia przed sobą.

Przyjedź, poznaj Neptuna i pokochaj go :) Gwarantujemy, że odwdzięczy się miłością do końca życia.

Przytulisko Znajdki k/Radzymina

tel. 664 821 160

> Aktualizacja 26.07.2016r <
Neptun przybrał na wadze. Jest coraz mniej lękliwy. Nadal boi się ale jest w stanie podejść do osoby, którą widzi pierwszy raz na oczy i daje się pogłaskać. To jest dużym sukcesem. Kiedy zna osobę to sam podchodzi i nie można się od niego opędzić ;) Jest bardziej radosny co widać na zdjęciach. Widać błysk radości w oczach. Jest odważniejszy, zawołany podchodzi. Neptun szuka nowego, dobrego domu. 

>> Aktualizacja 4.02.2015r <<

Dzisiaj Neptun był operowany, miał zabieg usunięcia guza z wargi.

>> Aktualizacja 21.01.2015r <<

Mamy dzisiaj też nie najlepsze wieści z przytuliska - Neptun z guzem na wewnętrznej stronie wargi. Są zdjęcia Neptuna. Znowu nie chce jeść i jak to u niego drastycznie traci na wadze. Możliwe, że przyczyną jest duża narośl (guz?) na wardze. Neptun zbiera wszystkie choroby jakie wymyślono. Wydaje mi się,że to przez ten jego lęk przed światem wszystko lgnie do biedaka.

>> Aktualizacja 7.05.2014r <<

Neptun wrócił do przytuliska po dwudniowym pobycie w lecznicy na specjalistycznych badaniach. Miał robione badania na trypsyny i badanie moczu. Badanie na trypsyny wyszło dobrze, wyniki badania moczu są złe - w moczu są trójfosforany a mocz ma charakter zasadowy!!
Neptun musi jeść karmę ROYAL CANIN URINARY oraz ROYAL CANIN HYPOALLERGENIC (lub Purina HA). Dostaje leki Kreon i Encorton. Co miesiąc musi mieć robione badanie krwi i moczu.
Ciągle nie wiadomo co Neptunkowi dolega - od marca znowu chudnie pomimo, że dziennie zjada 2,6 kg karmy. Wcześniej ważył już 29 kg, w marcu schudł do 26 kg a teraz waży tylko 21 kg! W marcu Neptun miał robione badanie kolonoskopii, które wykazało w dalszym ciągu stan zapalny jelit i żołądka. Tym razem nie stwierdzono obecności tkanek martwych - to jedyna różnica pomiędzy robionym wcześniej badaniem kolonoskopii a obecnym. Kiedy Neptun trafił do przytuliska ważył tylko 9,5 kg - był w stanie agonalnym. Ma tak zniszczone jelita, że nie odrastają mu kosmki jelitowe. Do końca życia będzie musiał jeść karmę weterynaryjną i leki.

>> Aktualizacja 10.04.2014r <<
Neptun - wyniki histopatologii wskazują na celiaklię i pewnie będzie musiał przejść na bezglutenową karmę (na razie nie wiadomo jaką).

>> Aktualizacja 5.03.2014r <<
Dzisiaj Neptun pojechał do lecznicy na badania kontrolne - na kolonoskopię i gastroskopię. Zostały pobrane wycinki i wysłane na badanie histopatologiczne. Neptun musi przez 3-4 miesiące brać antybiotyk amoksiklav i musi brać polprazol.
Neptun musi brać polprazol oraz amoksiklav lub synergal. Może ktoś ma takie leki i mógłby przekazać dla Neptunka? Rachunek do zapłacenia za badania Neptuna wynosi 550zł + 65zł za badanie histopatologiczne wycinków. I trzeba jeszcze kupić leki.

>> Aktualizacja 8.02.2014r <<
Neptun chodzi gorzej na spacery, niz. kiedy ostatnio byliśmy :( Znowu robi kółka naokoło człowieka i prawie cały czas sie kuli. Przydałyby sie regularne spacery... :(

>>Aktualizacja, 5.07.2013<<
Neptun miał robioną gastroskopię, która wykazała stan zapalny. Wyniki histopatologii nie potwierdziły obecności komórek rakowych w pobranym wycinku tkanki. Niestety nie wyklucza to ich obecności w głębszych tkankach żołądka.
Na razie Neptunek przyjmuje całą gamę leków, m.in. Metronidazol, Alugastrin, i Kreon. Cały czas otrzymuje także preparatu wspomagające prace układu pokarmowego. Czekamy...


 

Pamiętacie Neptuna, psi szkielecik, który nie miał siły ustać na własnych łapach?

Jak widać na zdjęciach Neptunowi udało się nieco przybrać na wadze, chociaż nie jesteśmy pewni, czy dodatkowe kilogramy nie są skutkiem ubocznym leczenia sterydami. Mimo, że psiak dostaje specjalne karmy wspomagające pracę układu pokarmowego, nadal utrzymują się biegunki, które osłabiają i tak wycieńczony organizm Neptuna.

Wciąż nie wiadomo, co dolega psiakowi. Pomimo troskliwej opieki, jaką otacza go Pani Jola, jego stan jest nadal poważny. Niestety bez odpowiednich badań nie jesteśmy w stanie podjąć efektywnego leczenia.

W postawieniu diagnozy mogłaby pomóc kolonoskopia - badanie umożliwiające lekarzom dokładne obejrzenie śluzówki wyściełającej jelito grube. Niestety jest ono dość drogie i biorąc pod uwagę ciągłe, bieżące wydatki i koszty leczenia pozostałych chorych znajdek, nie możemy sobie na nie w tej chwili pozwolić.


 

 

Logo

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.