> > >
Menu

Kocie życie - kocie domy :)

koty

    Nasi wolontariusze bardzo często spotykają się z niezrozumieniem czemu dla znajdkowych kotów szukamy tylko domów niewychodzących i zabezpieczonych, dlatego postanowiliśmy napisać artykuł który może pomóc w zrozumieniu naszego działania.

Koty które do nas trafiają zwykle są znajdowane na ulicy, nie wiemy ile z nich się zgubiło a ile zostało specjalnie wyrzuconych. Często są to koty po wypadkach, pogryzione przez inne zwierzęta, chore. Trafiają do Przytuliska lub domów tymczasowych. Niektóre są w takim stanie, że muszą być przez długi czas leczone w lecznicy. Celem Fundacji jest znalezienie bezpiecznych domów dla kotów i zminimalizowanie ryzyka, że adoptowanemu kotu znów będzie groziło jakieś niebezpieczeństwo.

Koty wychodzące nie są bezpieczne, nie ma także bezpiecznych okolic. Kot przez wiele lat może spędzać czas tylko na podwórku, ale w końcu może nadejść dzień w którym wyjdzie gdzieś dalej – zgubi się, przejedzie go samochód, zagryzie go inne zwierzę, a może zje mysz która wcześniej zjadła trutkę? Człowiek także stanowi dla kota ogromne niebezpieczeństwo – ludzie strzelają do kotów, zabijają je, katują..

Wychodzące koty spotykają inne, które mogą być nosicielami białaczki, fiv czy innych chorób. 

Niezabezpieczony balkon czy okna także jest dużym ryzkiem, kot nie rozumie, że wyskakując za latającym ptaszkiem może spaść wiele metrów w dół i się zabić.. nie wie też, że gdy wejdzie w szczelinę okna otwartego na uchyl zaklinuje się, będzie się szarpał i spadał coraz niżej co może skutkować przerwaniem rdzenia kręgowego lub śmiercią kota.

Nie mamy wpływu na ludzie którzy mają koty przygarnięte z ulicy, czy od osoby prywatnej, ale my nie możemy ryzykować życiem kota, który dopiero co został uratowany. Wolontariusze poświęcają swój wolny czas, opiekują się kociakami, biegają do weterynarzy gdy coś się dzieję, Wy nasi Darczyńcy przeznaczacie swoje pieniądze na ratowanie tych zwierząt..

Życie każdego kota jest dla nas ważne, chcemy aby mogły być bezpieczne w swoich nowych domach, nasze oczekiwania nie są wygórowane, śmieszne czy niedorzeczne – dbamy o bezpieczeństwo uratowanych kotów. Drugi raz nie muszą mieć szczęścia. 

Logo

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.